2012. ÖSZI-2013. TÉL VÉGI KÉPEK A MILOTAI SÜLLŐS BÁNYATÓRÓL
Őszi képeinkhez azt hiszem, nem kell kommentár.
Itt láthatjuk, hogy pl. 2011.04.01-én mennyivel magasabban volt a vízszint (pér milliméterrel el is lepte a stégemet), mint 2012. őszén, de ettől nagyobb vízálláskülönbségek is gyakran előfordulnak. Eredményük minden esetben: a Tó vizének tisztulása, mely felbecsülhetetlen értékű ajándék a közeli, de a töltés belső oldalán lévő Tisza kavicsos szerkezetű talajrétegének köszönhető.
Igen, jól látszik: ez még jég. Csak szemben a sarokban (napijegyesek kedvelt helye, ahova személygépkocsival a partig le lehet hajtani) Tiszabecs irányában olvadt el még a jég, és a "Sziget"-nél, mely lentebbi képeinken lesz látható.
2013.02.16-i panoráma Varga Guszti bácsi helyéről. A bal oldali, kisebb stéget szintén ő készítette magas vízállás esetére.
Fenti két képünkön a kis tavak felé "haladunk", előttünk a "rejtelmes" sziget, melynek környéke mindenféle hal kedvenc tartózkodási helye. Ennek egyik okát láthatjuk is: a szigettől felfelé még szinte teljesen be van fagyva a tó (a fenti 4 kép egy napon, pár perc különbséggel készült). Ez is mutatja, hogy itt a víz hamarabb felmelegszik, amely a kb 1-2 m-rel sekélyebb vízmélységnek köszönhető.
"Ő" a középső vizünk, amely a lenti képünkön látható módon áll összeköttetésben a nagy vízzel. A 2011-es, tóról készült képeken látható a legkisebb vizünk is, amely a középső vízzel áll összeköttetésben. A két kisebb tó is számos érdekességet, köztük kapitális harcsákat, csukákat, pontyokat (és még sorolhatnánk) rejt. A parányinak látszó kis tavak mélységét sok horgászegyesület szívesen elfogadná, mert az nem egy helyen több, mint 3 m, így oxigénhiánytól, halpusztulástól a legnagyobb hidegben és a legnagyobb melegben sem kell tartanunk.