TAGSÁGI VISZONY LEHETŐSÉGE
Bárki tagja lehet egyesületünknek (jelenleg vannak Németországban élő egyesületi tagjaink is), aki elfogadja egyesületünk Alapszabályát, és a Horgászrendünkben foglaltakat, ami tulajdonképpen nem jelent mást, mint az Országos Horgászrend betartását, és a vízparton történő kultúrált viselkedést, kiemelt figyelemmel a környezetvédelmi rendszabályok betartására.
Némi eltérés van az Országos Horgászrend és más egyesületek gyakorlatához képest, melyek a következők:
Botonként csak 2 horoggal lehet horgászni (míg az Országos hármat engedélyez - közben az Országos Horgászrendben is ez lecsökkent kettőre), igaz én csak 1 horoggal szoktam, mert szerintem az is bőven elegendő, és így könnyebb is "kiszabadítani" egy-egy nagyhalat, ha fárasztás közben egy bokorban köt ki.
Ifjúsági horgász is 2 bottal horgászhat, és annyi halat is tarthat meg, mint a felnőtt (1 naptári napon 2 db nemes hal + 5 kg egyéb hal:kárász, dévérkeszeg stb.)
Ifjúsági horgász engedélyt nemcsak 14., hanem már 12. éves kortól is lehet váltani. Azóta annyi változás történt, hogy már 10 éves kortól lehet a gyermek ifjúsági horgász, viszont ehhez horgászvizsgát kell tennie. A horgász - szülő - dönti el, hogy él-e ezzel a lehetőséggel. Ugyanez a szabály él felnőtt horgászok esetében is (18. év). Ezt a halgazdálkodási törvény most írta elő (2013), de nálunk eddig is így működött.
Gyermek horgász naponta 1 db nemes, és 5 kg egyéb halat foghat. Az Országos horgászrend ezt lehetővé teszi, de sok helyen korlátozzák ezt. Az Országos Horgászrend értelmében - így nálunk is - gyermek horgász egy évben 30 kg nemes halat és 20 kg egyéb halat foghat.
Szintén az Országos Horgászrend írja elő, hogy csak horgászvizsgával rendelkező személy válthat horgászengedélyt. A Horgászvizsga ingyenes, viszont rendelkezni hozzá horgászkártya regisztrációval. Horgászvizsgát a Villantó Magazinban megjelölt helyeken - így egyesületünknél is - lehet tenni. A horgászvizsgának nincs elévülési ideje! Célszerű a horgászvizsgát lefénymásolni, beszkennelni, vagy lefényképezni, mert bár a horgászatkor nem kell a horgásznak magánál tartani, de pl. évtizedek múlva szükség lehet a horgászvizsga igazolására, ha mondjuk elszállna az informatikai rendszer.
ÁRAK:
Felnőtt:
Egyesületünk éves tagsági díja: 3 500 Ft
Megyei és Országos tagsági díj,
fogási napló: 10 500 Ft
Területi engedély a Süllős Tóra: 35 000 Ft
Összesen: 49 000 Ft (2024. horgászévre)
Új belépők esetében: 80 000 Ft. összesen
A következő évben rá már a "régi" tagokra vonatkozó szabályok érvényesek, tehát akkor már nem kell fizetnie halasítási hozzájárulást.
Viszont "régi" tag esetében, ha valaki az adott évben nem fizeti be legalább a tagsági díjat (A 2016.03.06-án a közgyűlés által elfogadott Alapszabály szerint a tagsági díjat legkésőbb március 31-ig be kell fizetni!), rá a következő évben az új belépőkre vonatkozó szabályok érvényesek.
Gyermek és ifjúsági tagjaink a korosztályváltás elérésekor nem minősülnek új belépőnek, ezért nem kell halasítási hozzájrulást sem fizetniük.
Ifjúsági:
A Megyei és Országos tagsági díjat kivéve mindenben fele a felnőttének. A 10. életévét betöltő személy - a születésnap időpontjától függetlenül - az adott évben választhat, hogy gyermek, vagy ifjúsági engedélyt vált-e.
Gyermek:
Gyermek horgász abban az esetben válthat éves jegyet, ha közeli hozzátartozója rendelkezik érvényes területi engedéllyel!
Összesen 15 000 Ft-ot kell fizetni, mely az adott évre szóló úgynevezett "gyermekjegy" díját jelenti.
Gyermek részére napijegy nincs a Milotai Süllős Bányatavon.
Valamennyi díj az adott horgász évre szól:január 01-következő év január 31, és nem a váltás időpontjától számított 1 évre (mivel már merült fel ilyen kérdés is)!
A tagsági viszony a tag részéről is bármikor megszüntethető, valamint területi engedély váltása nélkül is fenttartható - a tagdíj befizetése mellett.
Az érdeklődők az "Elérhetőség" menüpontban rögzített elérhetőségeken keresztül felvehetik velünk a kapcsolatot.